Kola na Lipně

Kola a elektrokola

Cykloturistika na Lipensku

Lipensko je doslova protkáno sítí cyklostezek a cyklotras. Půjčovna Lipno Centrum leží takřka přímo na trase jedné z nejzajímavějších, CYKLOSTEZKY JEZERNÍ. Půjčovna Lipno Centrum nabízí kvalitní horské, trekové i dětské bicykly značky ROCK MACHINE .

Specialitou v naší nabídce jsou elektrokola Rock Machine. Ta se hodí zejména pro společné vyjížďky rodin či párů s rozdílnou fyzickou výkonností nebo věkem. Baterie elektrokola vydrží na jedno nabití při pohodovém šlapání až na 100 km dlouhou trasu. Ovládání je jednoduché, intuitivní, pohodlné i pro seniory. Zapůjčovaná kola a elektrokola jsou pravidelně po každé výpůjčce servisována, a jsou tedyvždy perfektně připravena.

Elektrokala se půjčují pro osoby od výšky 155cm.

Více zde
Koloběžky

Koloběžky a elektrokoloběžky

Nakopněte to

Elegantní a originální dopravní prostředek pro váš aktivní odpočinek, zábavu, jízdu po městě či na delší výlety? Nemůžete zvolit lépe! Koloběžky KICKBIKE připomínají svou konstrukcí bicykl. Jejich charakteristickým znakem je velikost kol: malé vzadu, velké vpředu. Oproti jízdě na bicyklu má koloběžka minimálně jednu jistou přednost: určitě si při jízdě neotlačíte zadek.

Více zde
Inline brusle

Kolečkové inline brusle

Otestujte špičkové in-line brusle FILA na Jezerní stezce

Nová, 12 km dlouhá in-line stezka mezi Frymburkem a Lipnem, zvaná , je zasazena do půvabné "vodní scenérie". Bruslaře nadchne nenáročným profilem i superhladkým povrchem. Specialitou jsou večerní či noční jízdy. Stezka je totiž v celé své délce osvětlena.

Lipno Centrum poskytuje kolečkové brusle renomované značky FILA, v setu s chrániči i přilbou. Fajnšmekři můžou vyzkoušet patentované carvingové technologie, air-flow systém odvětrávání a speciálně odlehčené rámy. Děti mohou využít nastavitelný mechanismus, který přizpůsobí botu s milimetrovou přesností jejich noze. Začátečníkům pak rádi pomůžeme s výukou.

Více zde
Dětský vozík Croozer

Dětské vozíky a sedačky

Bezpečí pro děti vášnivých sportovců

Pro mladé aktivní rodiče nabízí půjčovna Lipno Centrum speciální dětské přívěsy za  kola, sportovní kočárky na brusle, jogging, popř. na pěší výlety do přírody i do města. Osvědčené značky dětských přepravních vozíků Chariot a Croozer jsou zárukou naprostého bezpečí pro vaše nejmenší ratolesti. Vozíky jsou dokonale odpružené a dětem poskytují maximální pohodlí i komfort i při delších nebo namáhavějších cestách.

Více zde
Nordic Walking

Sportovní hole

Nordic Walking a Nordic Blading

Severská chůze (nordic walking) se od běžné chůze liší podstatným doplňkem: speciálními hůlkami. Kolébkou této stále oblíbenější formy pohybu je Finsko. Odtud se tento sport rozšířil do celé Skandinávie a později i do zbytku světa. Důvodem obrovského nárůstu jeho popularity je fakt, že při této formě chůze se výborně prokrvuje i horní polovina těla. Nejsou namáhány pouze dolní končetiny a zátěž na organismus se naopak rovnoměrně rozkládá. Do pohybu se zapojuje až 90% svalů. Navíc tento sport může směle provozovat jakákoli věková i výkonnostní skupina.

Sportovněji založení lidé mohou používat hole pro nordic blading či nordic skating. Tímto způsobem lze kombinovat nordic walking a in-line bruslení. Zdravotní přínos této pohybové syntézy je obdobný jako u  severské chůze. Hůlky navíc napomáhají i větší stabilitě při jízdě.

Více zde
Kajak na Lipně

Plavidla,šlapadla a paddleboardy

Vodní hrátky

Půjčovna lodí na frymburské pláži má pro vás připravena plavidla pro zpestření pobytu u vody. Příjemné letní dny není zdaleka nutno trávit pouhým sluněním se a koupáním. Veškerá nabízená plavidla jsou bezpečná a stabilní, nicméně legrace si užijete jistě více než dost. Specialitou jsou superrychlé sea kajaky a sit on top kajaky. Vyzkoušet můžete také speciální šlapadlo s dětskou skluzavkou.

Více zde