Běžecké trasy Frymburk Lipno

Bílá stopa
Frymburk - Lipno
ATUÁLNÍ INFO
BÍLA STOPA FRYMBURK - LIPNO
ROLBA ONLINE
WEBKAMERA
METEOSTANICE
DOPROVODNÉ SLUŽBY
STOPY V OKOLÍ
ATLETIKO FRYMBURK, ZÁVODY
Slider
AKTUÁLNÍ INFO

Aktuální informace z: 17.2.2021, 9:00 hod

Počasí ráno: 3° C, zataženo s deštěm
Stav stop: Běžecké stopy jsou kvůli oblevě mimo provoz, téměř veškerý přírodní sníh roztál

Běžkovat lze už pouze na sjezdovkách Skiareálu Lipno, kde je na technickém sněhu upraven 5,5 km dlouhý okruh pro klasiku i burslení. Běžkování na zamzrlém Lipně je kvůli oblevě velmi nebezpečné!!! 

Občerstvení: Okénko přímo v Hostinci Na hřišti a dále ve Frymburské hospůdce (parkoviště u křižovatky vedle hlavní silnice směr Lipno). 

Mapku s aktuálně upravenými stopami najdete v sekci "Rolba online". Zde online informace z naší meteostanice a snímky z naší webkamery. Hlavní nástupní místo s parkovištěm na fotbalovém hřišti Frymburk.

 

Slider
BÍLÁ STOPA FRYMBURK LIPNO
Kvalitně a pravidelně upravované lyžařské běžecké stopy a zimní pěší trasy mezi Frymburkem a Lipnem
Na běžkách zasněženým lesem, po loukách a pastvinách či po zamrzlém jezeře
Příjemný běžkařský areál s celkem 43 km strojově rolbou upravovaných pestrých lyžařských stop pro klasický způsob běhu i bruslení vedoucích částečně po zalesněném hřebenu mezi Frymburkem a Lipnem, částečně po loukách a pastvinách nad Frymburkem v okolí Svatoniny Lhoty a částečně po zamrzlém a zasněženém lipenském jezeru. Stopy pravidelně nově pořízenou rolbou upravují v nadmořské výšce 740 – 980 m.n.m. běžkaři ze sportovního klubu Atletiko Frymburk s finančním přispěním Městyse Frymburk.
Zimní trasy pro pěší turisty a pejskaře
Z Frymburku na Svatonínu Lhotu se pravidelně rolbou upravuje i speciální zimní trasa pro pěší. Na tuto trasu je povolen i vstup s pejsky na vodítku. Další možnost pro zimní pěší výlet představuje cyklostezka Frymburk – Lipno podél lipenského jezera.
Nástupní místa
Ideální nástupní místa jsou u fotbalového hřiště ve Frymburku a na Lipně, kde se dá i pohodlně zaparkovat auto.

Slider
ROLBA ONLINE
Online mapa s přehledem aktuálně upravených lyžařských běžeckých tras.
Slider
DOPROVODNÉ SLUŽBY
Půjčovny vybavení na běžky, servis, obchod
Zapůjčit kompletní běžkařské vybavení, nechat si naservisovat běžky či zakoupit chybějící vosk a další doplňky můžete v půjčovnách Lipno Centrum.
DOPROVODNÉ SLUŽBY
Občerstvení, ubytování
Přímo na upravovaných běžkařských trasách se můžete občerstvit v „Hostinci Na hřišti“ ve Frymburku (otevřeno denně) a v“ Klubovně Lyžaři Frymburk“ ve Svatoníně Lhotě (otevřeno pátek-neděle). Jinak je ale samozřejmě bezpočet dalších příjemných restaurací a hospůdek především v centru Frymburku i na Lipně. Frymburk také pro běžkaře nabízí bezpočet možností pro ubytování různých typů a kategorií.
DOPROVODNÉ SLUŽBY
Regenerace a Wellness po běžkařských trénincích a výletech
Frymburk se pomalu stává vyhledávaným lázeňským městečkem, a proto zde najdete bohatou nabídku služeb pro regeneraci těla i duše.
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider
STOPY V OKOLÍ
Nordisches Zentrum Böhmerwald – Schöneben
Skiareál Lipno

Dočasně upravované lyžařské běžecké stopy na technickém sněhu uzavřených sjezdovek Skiareálu Lipno.

Slider
ATLETIKO FRYMBURK / ZÁVODY
Sportovní klub Atletiko Frymburk
Sportovní klub Atletiko Frymburk se stará o úpravu běžeckých stop a také celoročně organizuje sportovní akce pro širokou veřejnost. Věříme, že na běžeckých stopách ve Frymburku si užijete příjemné chvíle na běžkách a také budeme rádi za zpětnou vazbu, nápad či připomínku. SKOL!
Slider
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider
Frymburk – Svatý Tomáš Roller Ski Tour – podzimní závod na kolečkových lyžích
Okolí Frymburku a Lipna je vyhlášené kvalitními cyklostezkami a cyklotrasami vhodnými pro letní trénink na kolečkových lyžích. Každý podzim se jako vyvrcholení letní přípravy koná závod na kolečkových lyžích klasickou technikou i bruslením z Frymburku přes Lipno, Přední Výtoň a Kyselov s náročným závěrečným výjezdem na Svatý Tomáš. Je to taková kratší lipenská Marcialonga.
Slider
previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Slider
© Infoweb by Atletiko Frymburk
Slider