Skiareál Hochficht

Skiareál Hochficht
Největší a nejlepší lyžařský areál na Šumavě

Hochficht je nejlepší lyžařský areál na česko-rakousko-bavorské Šumavě. Také nejlepší areál ve srovnání parametrů se všemi skiareály v rámci České republiky s 21 km sjezdových tratí, které tvoří zábavnou lyžařskou houpačku mezi třemi šumavskými vrcholy. Vysoká sněhová jistota daná nadmořskou výškou 850 – 1.330 m.n.m. a stoprocentním pokrytím všech 12-ti sjezdových tratí zasněžovacím systémem, nejdelší sjezdová trať o délce 3,4 km, 3 čtyřsedačkové lanovky, dvě sjezdovky se závodní FIS homologací, boardercrossová dráha a mnoho dalších atrakcí dělá z Hochfichtu skutečnou perlu sjezdového lyžování v mimoalpském prostředí.

Hochficht je nejlepší lyžařský areál na česko-rakousko-bavorské Šumavě. Také nejlepší areál ve srovnání parametrů se všemi skiareály v rámci České republiky s 21 km sjezdových tratí, které tvoří zábavnou lyžařskou houpačku mezi třemi šumavskými vrcholy.

Vysoká sněhová jistota daná nadmořskou výškou 850 – 1.330 m.n.m. a stoprocentním pokrytím všech 12-ti sjezdových tratí zasněžovacím systémem, nejdelší sjezdová trať o délce 3,4 km, 3 čtyřsedačkové lanovky, dvě sjezdovky se závodní FIS homologací, boardercrossová dráha a mnoho dalších atrakcí dělá z Hochfichtu skutečnou perlu sjezdového lyžování v mimoalpském prostředí.

Tip: V půjčovnách Lipno Centrum si můžete zakoupit skipasy do Skiareálu Hochficht za zvýhodněné ceny. Bez čekání ve frontách u pokladen, za české koruny u česky mluvící obsluhy.

Rezervujte si sportovní vybavení

Data a fakta o středisku

Skiareál hochficht (top1 skiarelál na šumavě)
Horská oblastŠumava (Rakouska)
Nadmořská výška 858- 1.337 m.n.m.
Počet lanovek / vleků 3 / 8
Celková přepravní kapacita 15.409 osob / hod
Celkový počet sjezdových tratí 12
Celková délka sjezdových tratí 20,8 km
Typy obtížnosti sjezdových tratí Modrá, červená, černá
Nejdelší sjezdová trať Stierwiese – 3.400 m
Největší převýšení sjezdové trati Krummauer route – 479 m
Technické zasněžování sjezdových tratí 20,8 km = 100% sjezdových tratí
Cena skipasu 1 den dospělí / děti do 19 let € 36,00 / € 23,50 
Cena skipasu 6 dní dospělí / děti do 19 let € 162,00 / € 99,00 

Mapa Skiareálu Hochficht

Interaktivní mapa

Aktuální informace o provozu

Aktuální záběry z webových kamer