Zimní aktivity

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno

Rodinné lyžování na Lipně

Skiareál Lipno se specializuje na rodiny s dětmi a lyžařskou výuku začátečníků a mírně pokročilých přímo v Lipně nad Vltavou. Lyžaři ocení pohodlnou přepravu na 3 čtyřsedačkových lanovkách, bezpečné a kvalitně zasněžované sjezdovky či snowpark se zábavnou skicrossovou dráhou. Klenotem Skiareálu Lipno je Foxpark, který je nejmodernějším výukovým hřištěm se třemi pojízdnými koberci, pohádkovými slalomy a zábavným výukovým programem s maskotem lišákem Foxem.

Více o Skiareálu Lipno

Skiareál Hochficht

Skiareál Hochficht

Největší a nejlepší lyžařský areál na Šumavě

Hochficht je nejlepší lyžařský areál na česko-rakousko-bavorské Šumavě. Také nejlepší areál ve srovnání parametrů se všemi skiareály v rámci České republiky s 21 km sjezdových tratí, které tvoří zábavnou lyžařskou houpačku mezi třemi šumavskými vrcholy. Vysoká sněhová jistota daná nadmořskou výškou 850 – 1.330 m.n.m. a stoprocentním pokrytím všech 12-ti sjezdových tratí zasněžovacím systémem, nejdelší sjezdová trať o délce 3,4 km, 3 čtyřsedačkové lanovky, dvě sjezdovky se závodní FIS homologací, boardercrossová dráha a mnoho dalších atrakcí dělá z Hochfichtu skutečnou perlu sjezdového lyžování v mimoalpském prostředí.

Více o skiareálu Hochficht

Skiareál Sternstein

Skiareál Sternstein

Království dětí a začátečníků

Malý rakouský kompaktní skiareál se 3 sjezdovými tratěmi a dopravou lyžařů na vrchol Sternstein supermoderní, rychlou a velice pohodlnou šestisedačkovou lanovou dráhou kombinovanou s osmimístnými kabinkami. Areál disponuje zábavným i dětským lyžařským výukovým hřištěm. Doprava na Sternstein je velice jednoduchá, nachází se pouze několik kilometrů za hraničním přechodem Studánky-Weigetschlag, 20 minut jízdy z Lipna.

Více o skiareálu Sternstein

běžky Frymburk - Lipno

Lyžařský běžecký areál Frymburk - Lipno

Na běžkách po pastvinách, v lese i na zamrzlém jezeře

Příjemný běžkařský areál, jenž se pyšní 43 km strojově upravovanými pestrými tratěmi, vedoucích částečně po zalesněném hřebenu mezi Frymburkem a Lipnem, čátečně po loukách a pastvinách nad Frymburkem v okolí Svatoniny Lhoty a částečně po zamrzlém a zasněženém lipenském jezeře. Stopy se upravují v nadmořské výšce 720 – 920 m.n.m.

Více o lyžařském běžeckém areálu Frymburk - Lipno

běžky Schöneben

LYŽAŘSKÝ BĚŽECKÝ AREÁL SCHÖNEBEN - GRÜNWALD - HOCHFICHT

Sněhová jistota a denně upravované stopy na klasiku i bruslení

Rozlehlý běžkařský areál s celkem 70 km tratí, s vysokou sněhovou jistotou a pověstí nejlépe každodenně upravovaných stop na Šumavě, který se nachází v Rakousku v okolí Moldaublicku a Hochfichtu v nadmořské výšce kolem 1.000 m.n.m. Areál je z české strany dobře dostupný, bezplatné parkoviště se nachází pouze necelý kilometr za hraničním přechodem Zvonková-Schöneben. Pozor, vstup do stop je zpoplatněn částkou 3 EUR na osobu a den!

Více o lyžařském běžeckém areálu Schöneben - Grünwald - Hochficht

běžky Lipno

Běžkařské trasy v okolí Lipna

Tipy na pěkné zimní běžkařské výlety

Lipensko a česká, rakouská i bavorská část Šumavy je za dobrých sněhových podmínek protkána upravovanými lyžařskými běžeckými stopami, které vedou k mnoha místním přírodním zajímavostem a atraktivním výhledům na zimní zasněženou krajinu. Zde je několik tipů na pěkné běžkařské trasy s popisem, mapkou, převýšením i odkazem na soubor ke stažení do navigace.

Více o běžkařských trasách v okolí Lipna

Sněžnice na Lipně

Trasy pro sněžnice (i pro Nordic Walking)

Nejatraktivnější značené pěší trasy doporučené pro výlety na sněžnicích

Tipy na procházky na sněžnicích s holemi či bez svižným tempem k výrazným atrakcím a vyhlídkám v regionu Lipno po vyhlášených pěších stezkách. Tyto trasy jsou v létě pěším turistům dobře známy, nicméně mnoho míst se pod sněhovými závějemi změní k nepoznání a postarají se o mnohé nevšední zážitky.

Více o trasách pro sněžnice (i pro Nordic Walking)