Přejezd Šumavy - 2.den (Modrava - Nové Údolí)

Zobrazení: 1324

Popis trasy

Přejezd Šumavy ve 3 dnech. To musí každý běžkař - turista zažít. 2. etapa z Modravy do Nového Údolí je náročná jak převýšením, tak kilometrově a je zapotřebí si na ni vyšetřit opravdu celý den. Čekají Vás náročná stoupání na Černou horu, Stráž a další úseky v Bavorsku hlavně mezi Mitterdorfem a Philipsreutem. Polovinu etapy pojedete po české Šumavě a druhou polovinu po legendární Bayerwaldloipe v Bavorsku.

Tratě jak v Čechách, tak v Bavorsku jsou v této části výborně upravovány, takže je zde běžkování požitkem. Počítejte však s úpravou pouze na klasiku. Tratě jsou i dobře proznačeny v terénu. Mapka zimní tras Šumava od Shocartu zahrnuje i bavorské trasy, proto ji doporučujeme vzít s sebou. Pro mazání platí opět, hlavně ať to pěkně stoupá, nikam se neženeme, musíme to ale v klidu dojet a neztratit síly v kopcích.

S občerstvením po trase to není valné. Na české straně je pouze hotel na Bučině (při našem průjezdu byl však zavřený) nebo potom až hospůdky v Bavorsku. ?y jsme našli hned vedle stopy vhodnou a celkem levnou ve Finsterau.

Přespání je idální v Penzionu na Novém Údolí přímo na trase. Jídlo je zde také výborné.

Nesmíte minout
  • Březník se svou sněhovou nadílkou a romantickou atmosférou
  • vyhlídka z Černé hory
  • výhledy u Mitterdorfu a Märchenhäuseru

Prejezd Sumavy 2 den Modrava Nove Udoli

Nástupní místo

Modrava – parkoviště v centru obce

Cílové místo

Nové Údolí – železniční zastávka

Průjezdná místa

Polom, Hůrka, Jezero Laka, Prášily, Prášilské jezero, Poledník, Předěl, Oblík, Javoří Pila, Rybárna

Podívejte se na trasu online