Jezerní inline stezka Frymburk – Lipno nad Vltavou
Inline stezky Lipno - Šumava
Směr: Frymburk – Kobylnice– Lipno nad Vltavou (Marína Lipno) - Lipno nad Vltavou (přehrada)
Rodinný inline výlet: Frymburk - Lipno nad Vltavou
Detaily a výškový profil trasy zde...
Popis trasy:
Jedna z nejkrásnějších inline stezek v České republiky se nachází u lipenského jezera mezi obcemi Frymburk a Lipno nad Vltavou. Už samotný název Jezerní napoví, že inline stezka vede podél břehu „jihočeského moře“ a z ní se bruslařům naskýtají nádherné pohledy na jezero. Inline stezka, která je mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem zcela chráněna před silničním provozem, je dokonce v délce 8 km osvětlena, takže si dokonce můžete užít večerní romantiku na bruslích.
Profil inline stezky je nenáročný, spíše rovinatý, a je tedy vhodný zejména pro rodinky s dětmi a začátečníky. Inline stezka je proto velmi oblíbena u maminek s kočárky, které ve velkém vesele polykají kilometry hladkého asfaltu.
Velkou předností Jezerní inline stezky je její vybavenost. Přímo na inline stezce naleznete na několika místech parkoviště s nástupními místy a lavičkami, kde si můžete odpočinout a kochat se pohledem do krajiny. Na frymburském náměstí se nachází snad deset kaváren či hospůdek s prosluněnými zahrádkami, kde si můžete bez zouvání dát něco dobrého k jídlu či pití, aniž byste si museli zouvat brusle.
Z Frymburku se vydejte do Lipna nad Vltavou až přehradní hrázi, kde největší vodní plocha v ČR končí. Náročnější bruslaři mohou vyrazit z Frymburku přes osadu Vřesná do Posudova, kde na ně čeká několik náročnějších stoupání a sjezdů, začátečníkům však doporučujeme trasu z Frymburku do Lipna nad Vltavou k přístavu Marína Lipno nebo až k lipenské přehradní hrázy.
TIP: Pokud si chcete dát „do těla“ a zapojit až 90% svalů Vašeho těla, vyzkoušejte inline bruslení se speciálními holemi, tzv. Nordic Blading. Díky používaní holí Vás nebudou bolet záda a ještě spálíte daleko více kalorií. Ceník půjčovny Nordic Blading holí naleznete ZDE...
Nejkrásnější místa Jezerní inline stezky:
- Pohled na kostel svatého Bartoloměje ve Frymburku z hráze oddělující frymburskou zátoku od lipenského jezera
- Kámen přátelství na rovince pod sjezdem za frymburským kempem potvrzující vzájemnou spolupráci městyse Frymburk a obce Lipno nad Vltavou.
- Bronzová socha Lipenské víly na kamenném břehu 3 km od Frymburku směrem do Lipna, která je patronkou všech inline bruslařů na Lipně
- Vyhlídková plošina na skále před přehradní hrází s překrásným výhledem na lipenské jezero (zejména při západu slunce)
Délka trasy: 8 km z Frymburku (Náměstí) do Lipna nad Vltavou (přístav Marína Lipno), 9,5 km k přehradní hrázdy Lipno
Převýšení (nastoupané metry): 89 m
Máte zajímavý tip k některé z cyklotras? Podělte se o něj s námi na diskusním fóru Facebooku Cyklotrasy Lipno - Šumava.
Nástupní místa:
Frymburk – parkoviště naproti autobusovému nádraží nebo náměstí ve Frymburku (v červenci a srpnu placené parkování)
Lipno nad Vltavou – centrální parkoviště nad areálem Maríny Lipno a půjčovnou kol Lipno Centrum
Mapa: (pdf ke stažení)
GPS trasa: (gpx soubor ke stažení)
Odkaz na Garmin connect (veškerá data o trase): ZDE...
end faq